facebookScript פילאטיס - אודות ג'וזף פילאטיס
פילאטיס

פילאטיס - אודות ג'וזף פילאטיס

פילאטיס - ג'וזף פילאטיסג`וזף פילאטיס (Joseph Pilates) נולד ב-1880 בגרמניה. הוא היה ילד חולני אשר סבל מרככת- מחלה הפוגעת בעצמות. בתחילת המאה ה-20 הוא החל לפתח את שיטת הפילאטיס, בהתחלה על גביי מזרון בלבד. לרפרטואר תרגילי המזרון הוא קרא בשם contrology, כאשר העקרונות הבסיסיים שמנחים אותו הם שליטה בגוף ודיוק בתנועה באמצעות תרגול, מודעות ותשומת לב, היחס בין נשימה ושליטה על מרכז הגוף תוך שימת דגש חזק על יציבה כבסיס לתנועה חופשית, קלה ויעילה. 

ב-1926 הוא התבקש לאמן את הצבא הגרמני, ולאחר שסירב- היגר לארצות הברית. על האונייה הוא פגש את קלרה-אשתו לעתיד, ויחד הם פתחו בניו יורק את הסטודיו שלהם.

את רפרטואר contrology הוא שכלל ופיתח באמצעות התבוננות ומחקר אשר בעקבותיהם פילאטיס החל לחבר קפיצים למיטות ולאמן עליהם את מטופליו. אלו למעשה "אבי אבותיהם"  של מיטות הפילאטיס שאנו מכירים כיום- הריפורמר והקאדילאק. 

הסטודיו של פילאטיס ושל אשתו בניו יורק, משך אליו רקדנים רבים וידוענים אשר שיטת הטיפול של האיש מגרמניה הגיעה לאוזניהם-גם בגלל שהסטודיו שלהם מוקם ליד הבלט של ניו יורק. פילאטיס העמיד תחתיו 5 תלמידים אשר הוסמכו ישירות על ידו לאמן, ללמד ולהסמיך אחרים לשיטה. 5 תלמידים אלו נודעו בשם "קבוצת החמש". 
 
במחקרו ובעבודתו של פילאטיס ברבות השנים, ניכרות ההשפעה של פילוסופיות מהמערב ומהמזרח וכן גם שיטות האימון של יוון ורומא. בעוד ששיטות אימון גופני מסורתיות מכוונות אל פיתוח כוח ונפח שרירים בטכניקת פילאטיס הדגש הוא על גיוס מערכות השרירים בצורה היעילה ביותר לביצוע תנועה נכונה ובריאה. מכאן, שטכניקה זו אינה מכוונת רק אל בנייה של כוח אלא בעיקר אל ארגון וגיוס הכוח.

ג`וזף פילאטיס נפטר ב-1967 כאשר הוא משאיר אחריו ספר אחד בלבד. קבוצת החמש המשיכה את דרכו של המייסד- כל תלמיד והפירוש האישי שלו, מה שיצר זרמים בשיטת הפילאטיס.
 

מה מקנה התרגול בשיטת פילאטיס?

פילאטיס- למה? 
ג`וזף פילאטיס האמין שאנחנו צריכים לאמן את הגוף בכדי להגיע לאיזון וכוח טבעיים דרך תנועה יעילה ונשימה נכונה.  טכניקת פילאטיס הינה שיטת תנועה ייחודית המשלבת גוף, תודעה ונפש.

שיטה זו שואפת להביא את המתרגל לשליטה מקסימאלית בגוף, דיוק בתנועה, חיזוק וטיפוח היציבה ושיפור הגמישות, באמצעות תרגילים ממוקדים ושכלול המודעות.

הטכניקה מאפשרת הבנה של הגוף ותנועתו אך מעבר לכך מקנה התרגול גם:

  • חיטוב הגוף ע"י יצירת איזון בין חיזוק השרירים לגמישותם.
  • יצירת מרכז מאוחד: בטן, גב תחתון ואגן.
  • שיפור הקואורדינציה ואיזון הגוף ע"י לימוד מחדש, באמצעות חיבור התודעה אל התנועה.
  • המרצת מחזור הדם, שחרור המפרקים.
  • מניעת פגיעות גב, צוואר ומפרקים, הפחתת כאבים ועזרה בשיקום בעיות אלו ( גם במקביל לטיפול פיזיוטרפי).
  • רוגע והפגת מתחים.
  • שיפור יכולת הריכוז.
לסיכום,
כמו בכל תהליך עמוק המיועד להוביל לשינוי אמיתי ולתוצאות אפקטיביות לטווח ארוך, גם בשיטת פילאטיס נדרשים עקביות והתמדה, זמן וסבלנות. לרוב, תוך מספר שבועות יחולו שינויים נראים לעין באופן היציבה, ההליכה, הישיבה והתנועה וגם בתחושה הכללית. השינויים אינם חיצוניים בלבד אלא נשענים על לימוד פנימי והגברת המודעות והיכולת הגופנית שלנו. 

עוד על שיטת פילאטיס

צרו קשר
אנא מלאו את הפרטים בטופס ונחזור אליכם
חדשות מהסטודיו
ינואר 24 2017

לבקשתכם מנוי מתנה נמשך: רעיון למתנה מקורית מנוי התחלתי קצר לפילאטיס מכשירים אצלנו!מיועד למנויים קיימים בלבד! מחיר אטרקטיבי לשיעור!לחידוש/רכישת מנוי יש ליצור קשר בסניפים: ת"א 035253123 ר"ג 036787412ינואר 15 2017


דרושה פקידת קבלה אחראית, נעימה, 


בעלת תודעת שירות גבוהה וניסיון במכירות.


 


מייל למשלוח קורות חיים  


da.pilates10.gmail.com


 


תודה,צוות D&A   פילאטיס ג'רוטוניקאפריל 13 2016

סטודיו רמת גן: 


רחוב אלוף דוד 40, רמת חן


טלפון: 03-6787412 
אפריל 13 2016

סטודיו תל אביב: 


שד' בן ציון 31, ת"א


טלפון: 03-5253123 
אפריל 13 2016

חדש! כרטיסיית מתחילים במחירים מיוחדים! 


 


כרטיסיות חדשות - במחירים מפתיעים-פרטים בסטודיו!!


אפריל 13 2016
חדש! שיעורי TRX בסניף רמת חן. לחצו לקרוא עוד

יוני 20 2016

שיעור TRX לרשותכם בימי שישי


מוזמנים להירשם לניסיון


קרא עוד
חזרה לעמוד הקודם