facebookScript כל מה שרצית לדעת על פילאטיס שיקומי
פילאטיס

כל מה שרצית לדעת על פילאטיס שיקומי

פילאטיס היא שיטת אימון גופני מוכרת אשר התגבשה בתחילת המאה הקודמת על ידי ג'וזף פילאטיס. כבר מראשיתה שימשה שיטת אימון זו לשיקום פציעות, אך עם התפתחות והתפשטות השיטה, יותר ויותר אנשים בריאים החלו להשתמש בה כשיטת אימון לכל דבר והקשר המקורי בינה ובין שיקום התרופף. כיום קיימת מגמה להשתמש בעקרונות פילאטיס בשילוב עם עקרונות שיקומיים  המגיעים מדיסציפלינות שונות כפיזיותרפיה, מחקרים חדשים ומתחום הרפואה הסינית והמשלימה כדי ליצור שיטת טיפול חדשה-ישנה החוזרת לשורשיה השיקומיים.
 

יסודות הפילאטיס

שיטת פילאטיס היא שיטת אימון אשר יכולה להתבצע על מזרון או באמצעות מכשירים ייעודיים. השיטה גובשה לראשונה בזמן מלחמת העולם הראשונה כאשר פילאטיס אשר היה גרמני במקור נכלא באנגליה במחנה לתושבים גרמניים ושם החל לטפל בפצועי מלחמה וחולים. בשלב הזה הוא שיכלל שיטות אימון בהן השתמש קודם לכן והתאים אותם לעבודה עם פצועים. הוא הפך מיטות בתי חולים למכשירי אימון על ידי פירוקן ושימוש במסגרת, במזרונים ובקפיצים שלהן בדרך חדשה. עוד לפני מלחמת העולם הראשונה עבר פילאטיס לניו יורק שם פתח סטודיו בקרבת בתי ספר לריקוד. רקדנים רבים הופנו לפילאטיס לאימון, ובהם לא מעט רקדנים אשר סבלו מפציעות והיו זקוקים לשיקום.
עקרונות הפילאטיס מדברים על שליטת המוח בגוף, ביצוע מדויק של פעולות במספר קטן של חזרות שאינו מתיש את השריר, מתן דגש וחשיבות מיוחדים לשרירים המייצבים בגוף ושילוב הנשימה כחלק מהתירגול. תירגול פילאטיס הוא תירגול מאוזן המתרגל את כל שרירי הגוף ומשלב בין תרגילים המיועדים לשיפור גמישות המפרקים וחיזוק השרירים.
פילאטיס עצמו הדגיש לא רק את האימון הגופני אלא גם את אורח החיים: איך לישון, מה לאכול ואיך לבצע פעולות יומיומיות כמקלחת. אלו דברים מאוד חשבוים שמשפיעים אחד על השני.
 

פילאטיס שיקומי

פילאטיס שיקומי מבוסס על שיטת פילאטיס כאשר הדגש המיוחד הוא בנושאי שיקום. פיזיותרפיסט פילאטיס שיקומי מתחיל בתשאול אבחוני וממשיך בהתאמת התרגילים והשימוש במכשירי פילאטיס השונים לביצוע אימון אשר אינו גורם כאב ומאפשר לחזק את השרירים המייצבים ויתר שרירי הגוף. הדגש המיוחד בתחום השיקומי הוא על הדיוק בתנועה וביצוע נכון של תנועות תוך שימוש במכשירים על מנת להקל על ביצועם ולכוון לביצוע נכון ומדויק יותר של התנועות.
 

הקשר בין פילאטיס לרפואה משלימה וסינית

מסלולי לימודים של רפואה סינית ורפואה משלימה מדגישים גם הם עקרונות דומים לעקרונות שיטת פילאטיס: שילוב תזונה עם פעילות גופנית, ריכוז דיוק וכוונה בתנועות, איזון והרמוניה.
השילוב בין פילאטיס לרפואה סינית הוא שילוב ייחודי אך מתבקש. שני התחומים משיקים מבחינת הדגשים והפילוסופיה העומדת מאחוריהם, שניהם גם פונים לאותו קהל יעד: אנשים בעלי מוגבלויות שונות הזקוקים לטיפול ושיקום, כמו גם לאנשים המעוניינים בהטמעת אורח חיים בריא המונע מחלות ופציעות. שילוב שתי הדיסציפלינות הללו לטיפול אחד משולב מניב תוצאות טובות כיוון שכל אחת משלימה ומחזקת את האחרת.
צרו קשר
אנא מלאו את הפרטים בטופס ונחזור אליכם
חדשות מהסטודיו
ינואר 24 2017

לבקשתכם מנוי מתנה נמשך: רעיון למתנה מקורית מנוי התחלתי קצר לפילאטיס מכשירים אצלנו!מיועד למנויים קיימים בלבד! מחיר אטרקטיבי לשיעור!לחידוש/רכישת מנוי יש ליצור קשר בסניפים: ת"א 035253123 ר"ג 036787412ינואר 15 2017


דרושה פקידת קבלה אחראית, נעימה, 


בעלת תודעת שירות גבוהה וניסיון במכירות.


 


מייל למשלוח קורות חיים  


da.pilates10.gmail.com


 


תודה,צוות D&A   פילאטיס ג'רוטוניקאפריל 13 2016

סטודיו רמת גן: 


רחוב אלוף דוד 40, רמת חן


טלפון: 03-6787412 
אפריל 13 2016

סטודיו תל אביב: 


שד' בן ציון 31, ת"א


טלפון: 03-5253123 
אפריל 13 2016

חדש! כרטיסיית מתחילים במחירים מיוחדים! 


 


כרטיסיות חדשות - במחירים מפתיעים-פרטים בסטודיו!!


אפריל 13 2016
חדש! שיעורי TRX בסניף רמת חן. לחצו לקרוא עוד

יוני 20 2016

שיעור TRX לרשותכם בימי שישי


מוזמנים להירשם לניסיון


קרא עוד
חזרה לעמוד הקודם